BLOG Prawnika

A BCZ Site

08
Jul
2015

Jakie obowiązki ma adwokat a jakie prawnik

by blogprawnika and tagged ,

Część osób błędnie myśli, że prawnik i adwokat to te same osoby (zajmują się tym samym). W rzeczywistości są to dwa różne zawody posiadające różne obowiązki i przywileje. Co może prawnik a co adwokat? Gdzie można znaleźć między nimi różnice?

Prawnik – kim istotnie on jest?

W inny sposób na prawnika możemy powiedzieć doradca prawny. W większości przypadków posiada on wyższe wykształcenie prawnicze i co najmniej tytuł magistra prawa. W dziedzinie prawa to prawnik jest najniższym szczeblem zawodowym. Z tego powodu posiada on najmniejszy wachlarz uprawnień. Traktowany jest notorycznie jako zwykły przedsiębiorca, ponieważ nie ma on własnych regulacji prawnych. Posiada on przedsiębiorstwo, które świadczy usługi polegające na doradztwie prawnym.

Prawnik może założyć kancelarię prawną, tymczasem nie jest ona dozorowana przez jakiekolwiek urzędy kontroli. Nie podlega on odpowiedzialności dyscyplinarnej i nie wiążą go żadne reguły etyki zawodowej.
Prawnik Wrocław zapewni najbardziej odpowiednią obsługę prawniczą w mieście.

Najszersze uprawnienia, najwyższy stopień – adwokat

Pośród zawodów prawniczych adwokat jest najwyższy poziomem i to on posiada najobszerniejsze uprawomocnienia związane z fachem. Każdy adwokat musi mieć wyższe wykształcenie i koniecznie ukończony kurs aplikancki z pozytywnym skutkiem egzaminu adwokackiego. Adwokaci wprowadzani są na listę w Okręgowej Izbie Adwokackiej.

Kluczowym zadaniem adwokata jest reprezentowanie petentów przed trybunałem każdej instancji. Każdy adwokat musi być zatrudnionym we swojej kancelarii, nie może być zatrudniony u kogoś innego. Adwokata obowiązuje tajemnica zawodowa i nie ma możliwości, ażeby każdy z nich mógł zostać z niej zwolniony. Adwokat Wrocław podejmuje się nawet w najwyższym stopniu skomplikowanych spraw.

Comments are closed.